czwartek, 2 października 2014

Anna Makowska – Kowalczyk - portfolio aktorskie

Z wykształcenia aktorka - ukończyła studia na Wydziale Lalkarskim PWST we Wrocławiu w marcu 2013 r. Z wyboru mama Kazio Sponge – najbardziej nieobliczalnej i wygadanej lalki w Polsce. Z natury gejzer energii i wędrowniczek. Nie usiedzi zbyt długo w jednym miejscu, a żądza poznawania nowych ludzi sprawiła, że wybrała drogę freelancerki.
Nie wyobraża sobie życia bez papierosów (odpala papierosa od papierosa, pali nawet 3 paczki dziennie), bez pracy, bez jedzenia, bez Polskiego Busa ( spędza w nim 2/3 roku), bez ludzi i bez plecaka, w którym nosi „całe swoje życie".
Współpracuje m.in.  z Teatrem „Pinokio” w Łodzi, gdzie gra w spektaklu „Balladyny i romanse” w reż. Konrada Dworakowskiego, Teatrem Polskim we Wrocławiu, gdzie animuje lalki w spektaklu „Dziady” w reż. Michała Zadary, Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatrem Sztuk z Wrocławia, gdzie gra w spektaklach „Akt 1925” i „Koniec” w reż. Eweliny Ciszewskiej i Roberta Balińskiego, Centrum Sztuki „Impart” we Wrocławiu, Wrocławski Teatrem dla Dzieci i Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.
Jej miłość do lalek i teatru została doceniona na festiwalach teatralnych (Festiwal Małych Prapremier w Wałbrzychu i VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Dla Dorosłych „Lalka też człowiek” w Warszawie), gdzie za rolę Narracji w spektaklu „Balladyny i romanse” w reż. Konrada Dworakowskiego otrzymała główne nagrody aktorskie. W 2013 roku otrzymała również Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszy dyplom roku 2013.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz