piątek, 21 lutego 2014

Kazio Sponge

Kazio Sponge – gąbkowe dziecko Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu - najbardziej wygadana lalka, która przełamuje granice teatralności. Powstał w 2009 roku i od tego czasu wraz ze swoją mamą – Anną Makowską-Kowalczyk – przemierza Polskę i pojawia się w najmniej spodziewanych miejscach. Nie usiedzi na miejscu i wszędzie go pełno. 
Kazio Sponge to sześcioletni chłopiec wykonany z gąbki z zaawansowaną wadą wymowy :). Przy swoim wzroście (zaledwie „52 cm w butach”) nie przejdzie niezauważony. Kocha ludzi – to go z pewnością wyróżnia, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu – nie znosi kłamstwa i pozerstwa tak wszechobecnego w świecie – nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, hipsterem, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy, bez wyjątku, temat. Jego marzeniem jest zostać piłkarzem (jest kibicem WKS-u Śląsk), ale na razie zajął się muzyką. Gra na papierowej gitarze i cymbałkach, często śpiewa – nawet kawałki z najwyższej półki…


Kazio Sponge występuje w spektaklu "Kazio, co to za bajka?" (czyli Kopciuszek inaczej).

Reżyseria, scenariusz, scenografia i lalki: Anna Makowska – Kowalczyk i Aleksandra Pejcz
Muzyka: Kazio Sponge
Występują: Anna Makowska – Kowalczyk, Aleksandra  Pejcz i Kazio Sponge

Mały Kazio uwielbia bajki. Gdy spotyka zgromadzone na widowni dzieci postanawia razem z nimi wyruszyć w podróż po krainie wyobraźni w poszukiwaniu bajki. Jednak odnalezienie odpowiedniej baśniowej historii to wcale nie jest taka prosta sprawa... Na szczęście ciocia Kazia posiada magiczną skrzynię, w której można znaleźć wszystko. Początkowo wszystkie bajki które znajdują są albo nudne, albo straszne, albo smutne. W końcu jednak w zaczarowanej skrzyni rodzi się bajka wyjątkowa: trochę smutna, ale za to z wesołym zakończeniem. Kazio postanawia poznać tę historie i jej lalkowych bohaterów. Ponieważ jest bardzo energicznym chłopcem i nie potrafi wysiedzieć w jednym miejscu, szybko zaczyna pomagać swoim nowym baśniowym przyjaciołom zmieniając bieg wydarzeń. W końcu sam staje się jednym z bohaterów tej historii. Jednak magiczna skrzynia nigdy nie śpi i czasami mogą wyskoczyć z niej rzeczy nieprzewidziane. Czy Kazio sobie z tym poradzi? Czy nie przerazi się i nie ucieknie gdy ze skrzyni wyłoni się jej najstarsza mieszkanka - Czarownica...?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz